BLOG

projektant wnętrz
04 listopada 2019

Projektant wnętrz - Darłowo

Projektant wnętrz to osoba, która powinna posiadać nie tylko przygotowanie warsztatowe, ale również pewne predyspozycje osobowe. Tylko dzięki takiemu połączeniu będziemy mieć pewność, że zrealizowany projekt będzie nie tylko zgodny z zamysłem samego projektanta, ale przede wszystkim idealnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

 

Projektowanie mieszkań - cechy dobrego projektanta

 

  • Doświadczenie. To pierwsza rzecz, jakiej zwykle oczekują klienci. Doświadczenie jednak wcale nie musi oznaczać kilkudziesięciu lat działalności na rynku. Chodzi tutaj raczej o zakres zrealizowanych do tej pory projektów. Dlatego przed nawiązaniem współpracy z projektantem wnętrz, powinniśmy poprosić go o udostępnienie portfolio. Jeśli portfolio będzie bogate, a realizowane prace przypadną nam do gustu, powinniśmy rozważyć skorzystanie z usług danego profesjonalisty.
  • Wyobraźnia. Być może brzmi to zbyt górnolotnie, jednak wyobraźnia w pracy projektanta wnętrz tak naprawdę odgrywa kluczową rolę. Jest szczególnie ważna, jeśli zależy nam na stworzeniu wnętrza niepowtarzalnego, dostosowanego do naszych potrzeb, a jednocześnie estetycznego. Projektant wnętrz to kreatywny rzemieślnik, który rzeczy funkcjonalne potrafi uczynić pięknymi. Wyobraźnia jest bardzo ważna również w przypadku wnętrz wymagających specyficznego podejścia, np. gdy pomieszczenia są nieustawne, o skomplikowanych kształtach, nietypowych metrażach itp.
  • Komunikatywność. Projektant wnętrz musi mieć umiejętność współpracy z ludźmi, gdyż tak naprawdę pracuje dla nich. Powinien umieć w prosty sposób wyjaśnić klientowi swój zamysł, zrozumiale opisać projekt i na każdym etapie informować o przebiegu prac. Klienci często mają wiele wątpliwości i pytań, a zadaniem projektanta jest przeprowadzenie ich przez złożony proces tworzenia i realizowania projektu.
  • Elastyczność. Każdy dobry projektant wnętrz wykonuje swoje zadania z uwzględnieniem indywidualnych preferencji klienta. A potrzeby klientów bywają naprawdę różne, dlatego profesjonalista musi wykazywać się sporą dawką elastyczności. Musi znaleźć kompromis między proponowanymi przez siebie rozwiązaniami aranżacyjnymi a oczekiwaniami klientów, które bywają niekiedy bardzo nietypowe. W przypadku realizacji projektów domów czy mieszkań prywatnych jest to szczególnie ważne, gdyż w tym przypadku nie ma sprawdzonych rozwiązań. Potrzeby domowników mogą być różne, a projektant wnętrz musi je uwzględnić np. przygotować projekt pokoju dla dziecka.

 

 

mgr Jadwiga Adrianowska

78-520 Złocieniec

ul. Mickiewicza 15

tel.509921639 / 509921203

adrianov.projekt@gmail.com

Copyright 2019 | Created with Adrianov Projekt